Skontaktuj się z nami
kontakt@mmanufaktura.pl

Prototypowanie

Od ponad 6 lat jedną z głównych specjalizacji firmy MManufaktura to projektowanie maszyn i elementów linii produkcyjnych. Każdy z naszych projektów dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów, wykorzystujemy  sprawdzone rozwiązania oraz technologie zwracając uwagę na aspekty ekonomiczne. Projektujemy kompletne urządzenia i maszyny, a nasza oferta jest komplementarna i dostosowana do Państwa potrzeb.

Biuro konstrukcyjne MManufaktura oferuje Państwu kompleksową usługę projektowania maszyn i urządzeń.

W ramach naszych usług otrzymają Państwo kompletną usługę, która rozpoczyna się od przedyskutowania koncepcji i wyciągnięcia odpowiednich wniosków poprzez nakreślenie strategicznych cech i parametrów do projektowania maszyny lub urządzenia.

Na podstawie ustalonych danych tworzymy projekt i poddajemy go prototypowaniu. Dzięki temu nasi specjaliści oddadzą Państwu sprawdzoną i niezawodną maszynę. Oferujemy również produkcję oraz wytworzenie pełnej dokumentacji, która umożliwi wprowadzenie maszyny do obrotu, a także inżynierię wsteczną i przeprowadzanie symulacji.

Nasza działalność opiera się na środowisku CAD 3D. Stworzone przez nas maszyny i urządzenia są zgodne z dyrektywą UE 2006/42/WE, a na państwa życzenie również certyfikowane przez odpowiedni organ. Współpracujemy z wieloma podwykonawcami. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu realizację każdego wykonalnego projektu – niezależnie od stopnia jego skomplikowania.

Poznaj naszą pełną ofertę.

Projektowanie maszyn i urządzeń – jak działa Biuro Konstrukcyjne MManufaktura?

Projekty realizujemy w oparciu o wypracowany, efektywny model działania bazujący na zdobytym doświadczeniu przy współpracy z naszymi klientami.

1. Konsultacja z klientem na temat wymagań i potrzeb

Przeprowadzając szczegółowy wywiad z klientem, uzyskujemy kluczowe dane i informacje dotyczące wymagań, potrzeb oraz ograniczeń ekonomicznych dotyczących zamówionych usług projektowania maszyn i urządzeń.

2. Opracowanie koncepcji

Bazując na zgromadzonych informacjach, możemy opracować skuteczną i zoptymalizowaną koncepcję projektową, która uwzględnia istotne aspekty realizowanego zamówienia. W ten sposób projekt urządzenia lub maszyny zostaje dostosowywany do indywidualnych potrzeb naszych klientów. W naszych realizacjach wykorzystujemy analizy MES i obliczenia CAE.

3. Prototypujemy i unikamy błędów

Przed zatwierdzeniem projektu, konstruktorzy biura konstrukcyjnego MManufaktura dokonują kompleksowego prototypowania projektu w celu wyeliminowania błędów konstrukcyjnych, takich jak: kolizje, czy zwiększone zużycie elementów i materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, metodyczne prototypowanie uwzględnia łatwość dalszego serwisu i konserwacji maszyny lub urządzenia, a także jego zgodność z aktualnymi przepisami.

4. Skutecznie optymalizujemy

Optymalizując projekt konstrukcyjny, redukujemy koszty serwisu i produkcji zamówionej maszyny. Dzięki temu nasi klienci uzyskują gwarancję atrakcyjnej cenowo obsługi i eksploatacji maszyny.

5. Tworzymy narzędzia do produkcji

Po finalnym zatwierdzeniu projektu, zabieramy się do jego realizacji. W tym celu tworzymy narzędzia niezbędne do produkcji projektu konstrukcyjnego zamówionej maszyny. W ramach tworzonych narzędzi znajdują się formy wtryskowe i kompozytowe oraz narzędzia do obrabiarek o odpowiednich cechach i parametrach.

6. Tworzymy kompletną dokumentację DTR

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa to niezbędny dokument, który stanowi szczegółową i ostateczną instrukcję obsługi maszyny lub urządzenia. DTR jest w pełni zgodna z dyrektywą 2006/42/WE.

Dlaczego DTR jest tak ważna? Dowiesz się w tym artykule.

7. Wdrażamy maszyny i przygotowujemy szkolenia kadry

Po pomyślnym wdrożeniu, zapewniamy odpowiednie szkolenia z zakresu obsługi, eksploatacji i serwisu maszyny, by Państwa pracownicy mogli przeprowadzać prawidłowe utrzymanie ruchu i konserwację urządzenia.

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie

współpracy.

MManufaktura zajmuje się nie tylko projektowaniem maszyn, ale również pomaga działom utrzymania ruchu przy planowaniu konserwacji. Dostarczamy części – często zmodyfikowane i ulepszone, zajmujemy się również inżynierią wsteczną.

Zapraszamy do zamówienia kompletnej usługi projektowania maszyn i urządzeń w biurze konstrukcyjnym MManufaktura!

Skontaktuj się z nami.

 

Kompleksowa realizacja usług projektowania maszyn u jednego wykonawcy umożliwia prawidłową optymalizację całego urządzenia. Konstruktor zna każdy detal zaprojektowanego urządzenia i wie, jakie problemy lub usterki mogą w niej wystąpić. Wykonywanie całości zlecenia przez jeden podmiot minimalizuje ryzyko pominięcia pewnych elementów w projekcie lub zaniechania niektórych czynności projektowych. Jednocześnie praca przebiega szybciej i sprawniej, ponieważ odchodzi konieczność przekazywania i zapoznawania się z dokumentacją przez innych wykonawców.

Translate »»»»»